מהו מס שבח ומדוע אתם זקוקים לעורך דין בתהליך הטיפול בו?

מהו מס שבח ומדוע אתם זקוקים לעורך דין בתהליך הטיפול בו?

בכל הנוגע לעסקאות המקרקעין השונות (וגם בתחום המשפטי הרחב יותר) – הידע המקצועי של האדם אינו מספיק לו כדי להבטיח שהוא יוכל לקבל את המקסימום המגיע לו על פי חוק. עורך דין מקצועי יוכל לאפשר לכם את השקט הנפשי כדי שאתם תוכלו להיות בראש שקט לכל אורך הדרך. מהו מס שבח? ומדוע חשוב שעורך דין ילווה את התהליך?

מס שבח – קווים לדמותו

מס שבח נחשב לאחד מסוגי המיסים המרכזיים בענף הנדל"ן. שמו המלא הוא מס שבח מקרקעין. אך במה מדובר?

ישנם קווים מקבילים בין מס השבח לבין המס הניתן על רווחי ההון השונים. מס שבח הוא למעשה מס החל על ההון היחסי שצבר הנכס עד למכירתו. בזמן המכירה, מחושב מס השבח באופנים שונים כשהוא חל על נכס מקרקעין ממשי או על מניות בתאגיד שתחום עיסוקו הוא מקרקעין. המס נגבה על ידי המדינה (רשות המיסים) והוא חל על הצד המוכר את הנכס – הקבלן או בעל הדירה הפרטית.

בשונה ממיסים אחרים, את מס השבח מורכב לחשב והוא כולל הליך חישובי סבוך ופתלתל ובו אינספור סעיפים, כמו גם ישנם מקרים בהם קיים פטור מתשלום המס – פה נכנסים לתמונה עורכי דין מס שבח.

מדוע אתם זקוקים לליווי עורך דין מס שבח?

עורך דין המתמחה בדיני המרקעין בכלל ובחוק מס שבח בפרט יוכל לסייע לכם בכל הפרטים הקשורים לעסקה – החל מחישוב מס השבח באופן המיטיב עבורכם (אך גם עפ"י החוק, כמובן), דרך ביצוע עסקת המכירה ומילוי טופס מיוחד המדווח את פרטי העסקה ועד למצבים בהם יש צורך בהתערבות מול פקידי רשות המיסים על מנת לקבל פטור ממס שבח או שומת מס הכי נמוכה בהתייחס למקרה המדובר. רק עורך דין מומחה במיסוי מקרקעין יוכל לסייע לכם להשיג את הפטור ממס שבח, כיוון שהוא בקיא בפרטי העסקאות השונות, מכירים את הסעיפים ואת תתי הסעיפים המאפשרים לו לסייע לכם ובסופו של דבר – יכול לקדם עבורכם פעולות שונות כדי לוודא שהעסקה תעבור באופן חוקי, חלק – ומשתלם.

עורך הדין טרספולסקי מתמחה בדיני מקרקעין ומס שבח, יוצא רשות המיסים (בעבר שימש כיועץ משפטי של משרדי מיסוי מקרקעין/מס שבח בירושלים רחובות ועוד . עטרך הדין ישמח להעמיד את נסיונו הרב לרשותכם. צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם: 03-6133333

hadasמהו מס שבח ומדוע אתם זקוקים לעורך דין בתהליך הטיפול בו?