עו"ד פינוי בינוי

בחירת עו"ד ל"פינוי בינוי"- כל ההבדל בין הצלחה לכישלון:

ההבדל בין הצלחה לכישלון בפרויקט פינוי בינוי מתחיל בבחירת עורך דין בעל נסיון  שייצג את הדיירים מול היזם. הדבר הראשון שהדיירים חייבים לעשות, לפני בחירת יזם,  הוא לבחור עורך דין המתמחה בפינוי בינוי שיוביל אותם בהצלחה לדירתם החדשה והמרווחת. שכרו, נכון, ישולם כנהוג ע"י היזם שייבחר בהמשך.

ראשית יש להבין מה תפקידיו של עורך הדין שאמור להבטיח לנו עסקה טובה ובעיקר בטוחה?

  1. קודם כל, להוביל את המו"מ עם היזם באופן הבטוח ביותר , כך שהדיירים יהיו מובטחים עם ערבויות ובטוחות איכותיות על דירותיהם . בכדי להוביל מו"מ בבטחה, עוה"ד חייב להיות בקי ובעל נסיון מוכח בכל נבכי ה "פינוי בינוי". הוא חייב להיות בעל נסיון בתחום ההתחדשות העירונית ובפרט בתחום הפינוי בינוי, כך שיוכל להעמיד דרישות ריאליות ליזם, בכל תחום, ולהשיג את התמורה הטובה ביותר לדיירים.
  2. עורכי דין שאינם בעלי נסיון ,ידע ויכולת משפטית בעסקאות מורכבות שכאלה  עלולים "לתקוע" את העסקה במו"מ ארוך ומתיש ללא כל תכלית ולסכן את רכושם (-הדירות הקיימות של הדיירים). עורכי דין שאינם מנוסים ובקיעים בתהליך התחדשות עירונית, דיני מקרקעין ומיסוי מקרקעין עשויים לסכן ו"לתקוע" את הפרוייקט. רק הבנה מיטבית של עו"ד עם נסיון מוכח בעסקאות מורכבות שכאלה תביא לסגירת עסקה רווחית ובטוחה לדיירים.
  3. קו אדום שאין להתפשר עליו הנו סיכון דירות הדיירים. כלומר יש להבטיח את קבלת הדירות החדשות (במקום דירות הדיירים הישנות) באופן בו, ולו אף לשנייה אחת, הדיירים יהיו במצב בו הם מסכנים את רכושם.
  4. ובמילים פשוטות- חובתו של עורך דין פינוי בינוי להביא לכך שכל הדיירים ישנו היטב בלילה, ללא דאגות, לאורך כל שנות הפרוייקט ממועד חתימת ההסכם, עובר דרך- קבלה בטוחה של כספי השכירות לאורך זמן הבנייה ועד לאחר אכלוס הדיירים בדירותיהם החדשות.

כיצד דייר יכול לדעת שעוה"ד יעמוד בדרישות אלה?

ראשית- דרוש הצגה של רשימת פרוייקטים שעוה"ד מעורב בהם ולשוחח עם דיירים בפרוייקטים אלה על פעילותו של עורך הדין בפרוייקט שלהם.
שנית- רצוי מאוד שבפרויקט פינוי בינוי עורך הדין המייצג את הדיירים יהיה בקיא בדיני המס כך שהדיירים לא "יפלו" ברשתה של רשות המיסים עקב תקלת מס מיותרת שניתן היה למונעה מבעוד מועד.

שלישית- יתרון גדול מהווה הבנתו של עורך הדין בכל הקשור לעלויות הבנייה ותהליכי הבנייה. הבנה בתהליכי הבנייה נדרשת לקביעת לוחות זמנים סבירים ולא "מנופחים", ממועד פינוי הדיירים ועד לקבלת מפתח לדירות החדשות שיקבלו הדיירים.

בקיצור, אל תחתמו על מסמך, אף באורך של עמוד בודד, בלי שטרם חתימתכם עליו, וידיתם שעו"ד הבקי בתחום בחן את המסמך ואישר תקינותו .

לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישה אנא צרו עמנו קשר בטלפון 03-613333 או במייל office@misim.co.il  ותיענו בברכה ובהקדם.

 

hadasעו"ד פינוי בינוי