תמ"א 38 ירושלים

תוכנית מתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה, המוכרת לציבור בירושלים כ תמ"א 38 ירושלים, נחקקה על מנת לעודד חיזוק מבנים שנבנו לפני שנת 1980. תמ"א 38 בירושלים מאפשרת לבעלי הדירות לחזק את הבניין כנגד רעידות אדמה, לשפץ את החזית, הלובי, החצר, חדר המדרגות ובנוסף מעניקה להם תוספת של ממ"ד וחדר נוסף.
בירושלים ישנה תוכנית לחיזוק בניינים מיוחדת בשונה ממקומות אחרים בארץ. ירושלים הנה אחת הערים העתיקות בעולם, ומכילה עושר בנייה בת מאות שנים, לצד תנופת בניה אדירה של העידן המודרני. שילוב ייחודי זה בירושלים דרש התייחסות מיוחדת, ואכן תוכננה תוכנית מיוחדת לעיר המכונה ירושלים תמ"א 38. עריית ירושלים תמ"א 38- בשנה האחרונה ניכר שיפור רב בהתייחסות עיריית ירושלים לתוכנית העירונית לחיזוק מבנים.

מה נדרש מעורך דין תמ"א 38 בירושלים?

  • להוביל מו"מ עם היזם שישביח את דירות הדיירים באופן המיטבי. לנהל מו"מ כך שבסוף המו"מ התמורה שתתקבל מהיזם תהיה הגבוהה ביותר.
  • אסור לעורך הדין שמוביל את המו"מ עם היזם "לתקוע" את הפרוייקט בדרישות שאינן חיוניות ושאינן ריאליות. עורכי דין רבים שאינם מנוסים ובקיאים בתהליך תמ"א 38, דיני מקרקעין ומיסוי מקרקעין עשויים "לתקוע" את הפרוייקט בדרישות שלא יביאו בסופו של דבר לשום תוצאה חיובית עבור הדיירים מכוון שהדרישות אינן ניתנות ליישום ורק מלבות מתחים בין הדיירים ליזם . רק הבנה מיטבית של עו"ד תמ"א 38 בירושלים, הבקיא בכל פרטי וכללי תוכנית תמ"א 38 ירושלים, תוכנית, המיוחדת לעיר, ידע במה להתמקד בכדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר מבחינת הדיירים.
  • "קו אדום" שאין להתפשר עליו כאשר נחתם חוזה תמ"א 38 בירושלים, הנו שמירה משפטית על דירות הדיירים. כלומר קבלת ערבויות שיבטיחו את קבלת ההרחבות לכל דייר ושיפוץ הבניין החצר ובניית מעלית -יש כאמור לתת התיחסות מיוחדת וללא פשרות לקבלת בטוחות מהיזם לשמירת ערכן של דירות הדיירים ולהבטיח בניית ההרחבות המתוכננות להן.
  • סיכום של שלושת הסעיפים הקודמים הנו בעצם חובתו של עורך דין תמ"א 38 להביא לכך שכל הדיירים ישנו היטב בלילות לאורך כל שנות הפרוייקט ממועד חתימת ההסכם ועד לאחר אכלוס הדיירים בהרחבות החדשות.
תמ"א 38 ירושלים

תמ"א 38 ירושלים

התוכנית מאפשרת לתושבי עיריית ירושלים ליישם את תמ"א 38 בירושלים עם יזמים הבקיאים בתמ"א 38 בירושלים ועורכי דין תמ"א 38 בירושלים.
ירושלים הסכם תמ"א 38- הסכמי תמ"א 38 בירושלים הנם יחודיים ועל כן מומלץ להתייעץ עם עורכי דין שעוסקים בתחום זה בירושלים. הקפדה על בדיקת נסיונו של עורך הדין בנוגע לישום התוכנית בירושלים עשויה להוות יריית פתיחה להצלחת הפרוייקט בבניין שלכם.

חשוב! מומלץ שלא לחתום על כל סוג של הסכם/סיכום/יפוי כח וכד' עם יזם ללא ליווי צמוד של עו"ד הבקיא ובעל נסיון רב בתחום.

לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישה אנא צרו עמנו קשר בטלפון 03-7920030 או במייל office@misim.co.il ותיענו בהקדם.

hadasתמ"א 38 ירושלים